Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane (zdroj: https://www.nocvedcu.cz/o-akci). Už pátým rokem se Národní zemědělské muzeum v Praze na jeden večer v roce promění v centrum zemědělské vědy a opět nebude chybět ani prezentace Výzkumného ústavu bramborářského Havlíčkův Brod, s.r.o.
Veškeré informce o Noci vědců po celé České republice jsou k dispozici zde...
Noc vědců v Národním zemědělském muzeu v Praze Během Noci vědců v Národním zemědělském muzeu můžete potkat odborníky z živočišné i rostlinné výroby, výzkumníky lesního hospodářství, potravinářství i vědce, kteří zkoumají kvalitu půdy či vody. Téměř dvě desítky zemědělských institucí a výzkumných ústavů tu prezentují nejnovější vědecké poznatky a výsledky výzkumných projektů a jsou připraveni odpovídat na vaše dotazy. Samozřejmostí jsou pokusy i dětské soutěže, ukázky zemědělské techniky, odborné přednášky, workshopy, dílny, komentované prohlídky muzejních výstav a expozic i vaření a degustace (zdroj: www.nzm.cz) Připravený je bohatý program ukázek, prohlídek a přednášek. Akce je vhodná pro malé i velké, vstup zdarma. Celý program Noci vědců v Národním zemědělském muzeu v Praze naleznete zde.... KOMENTOVANÉ UKÁZKY Výzkumný ústav bramborářský bude prezentovat svou činnost především z oblasti GENETICKÝCH ZDROJŮ BRAMBORU, TOPINAMBURU A JAKONU. Můžete si prohlédnout ukázky rostlinného materiálu včetně hlíz. Připravena bude pro vás také celá řada informačních materiálů včetně omalovánek pro děti. PŘEDNÁŠKA O netradičních okopaninách a jejich pěstování u nás. Na pozemcích Výzkumného ústavu bramborářského Havlíčkův Brod jsou již několik let testovány netradiční okopaniny, jako jsou slunečnice topinambur (Helianthus tuberosus), jakon (Smallanthus sonchifolius) povijnice batátová (Ipomoea batatas), jam čínský (Dioscorea opposita) a melok hlíznatý (Ullucus tuberosus). Odkud tyto okopaniny pocházejí, jaké mají nutriční vlastnosti, čím jsou jedinečné a jak se je u nás daří pěstovat - to vše se dozvíte na přednášce Ing. Andrei Svobodové, Ph.D. Přednášku můžete shlédnout v Národním zemědělském muzeu ve 2. patře v objevovně od 18:00 do 18:35 hod.
Během Noci vědců v Národním zemědělském muzeu můžete potkat odborníky z živočišné i rostlinné výroby, výzkumníky lesního hospodářství, potravinářství i vědce, kteří zkoumají kvalitu půdy či vody. Téměř dvě desítky zemědělských institucí a výzkumných ústavů tu prezentují nejnovější vědecké poznatky a výsledky výzkumných projektů a jsou připraveni odpovídat na vaše dotazy. Samozřejmostí jsou pokusy i dětské soutěže, ukázky zemědělské techniky, odborné přednášky, workshopy, dílny, komentované prohlídky muzejních výstav a expozic i vaření a degustace (zdroj: www.nzm.cz)
Připravený je bohatý program ukázek, prohlídek a přednášek. Akce je vhodná pro malé i velké, vstup zdarma. Celý program Noci vědců v Národním zemědělském muzeu v Praze naleznete zde....
Výzkumný ústav bramborářský bude prezentovat svou činnost především z oblasti GENETICKÝCH ZDROJŮ BRAMBORU, TOPINAMBURU A JAKONU. Můžete si prohlédnout ukázky rostlinného materiálu včetně hlíz. Připravena bude pro vás také celá řada informačních materiálů včetně omalovánek pro děti.
O netradičních okopaninách a jejich pěstování u nás. Na pozemcích Výzkumného ústavu bramborářského Havlíčkův Brod jsou již několik let testovány netradiční okopaniny, jako jsou slunečnice topinambur (Helianthus tuberosus), jakon (Smallanthus sonchifolius) povijnice batátová (Ipomoea batatas), jam čínský (Dioscorea opposita) a melok hlíznatý (Ullucus tuberosus). Odkud tyto okopaniny pocházejí, jaké mají nutriční vlastnosti, čím jsou jedinečné a jak se je u nás daří pěstovat - to vše se dozvíte na přednášce Ing. Andrei Svobodové, Ph.D.
Přednášku můžete shlédnout v Národním zemědělském muzeu ve 2. patře v objevovně od 18:00 do 18:35 hod.
Individuální poradenské služby pro zemědělské subjekty
pro rok 2024
pro rok 2023
PROGNÓZA PRVNÍHO VÝSKYTU PLÍSNĚ BRAMBORU
AKTUÁLNÍ PODMÍNKY PRO ŠÍŘENÍ PLÍSNĚ BRAMBORU
Poradenství dle certifikačního schématu ADVIGREEN
DATABÁZE GENETICKÝCH ZDROJŮ - GRINCZECH
GENETICKÉ ZDROJE ROSTLIN V ČR
EVROPSKÁ GENOVÁ BANKA Integrovaný systém
DATABÁZE SBÍRKY FYTOPATOGENNÍCH VIRŮ BRAMBORU
ASOCIACE VÝZKUMNÝCH ORGANIZACÍ
AVObloguje
Archiv časopisů Profi Press
ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA PROJEKTU DOTAČNÍHO TITULU 3.d. za dobu řešení 2008 -2013 (PDF 237 kB)