Stovky hodin chytré zábavy
Noc vědců jako taková vznikla z podnětu Evropské komise v roce 2005 a jejím posláním je ukázat lidem, že věda není nudná, ale naopak je studnicí zajímavostí a fascinujících úkazů. Jeden den v roce jsou na stovkách míst v Evropě ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny univerzity, vědecká a výzkumná pracoviště, science centra, a další pracoviště, ve kterých se zdarma konají komentované prohlídky, populárně vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty, vědecké show, hudební vystoupení apod. Cílem Noci vědců je bořit mýty o vědcích a vědkyních jako lidech zavřených v laboratořích a ukázat nejširší veřejnosti, že vědci jsou „obyčejní lidé“, kteří dělají práci přínosnou pro každého z nás, dokážou ji poutavě představit, ale také se dovedou bavit. (zdroj: https://www.nocvedcu.cz/)
V Národním zemědělském muzeu v Praze je na více než dvou desítkách stanovišť pro vás připravené ochutnávky nejnovějších vědeckých pokusů, pachové, chuťové i vědomostní kvízy, dětské soutěže, ukázky zemědělské techniky, workshopy, komentované i degustace.
JAK SE Z BRAMBORY STALA SUPERPOTRAVINA. Brambory jsou nutričně významná potravina, svědčí jejich obsah vitamínů, minerálních látek i kvalita bílkovin. Že je lze upravovat na nespočet způsobů je známá věc. Přijďte do stánku Výzkumného ústavu bramborářského. Více se dozvíte zde...